Novinky

13.06.2019 Online přihlašování

Na kroužky na školní rok 2019/2020 se mužete přihlásit i přes internet. Více informací najde v záložce “Vstup od klientského centra“.

13.06.2019 Kroužky pro rok 2019/2020

Kroužky pro rok 2019/2020 neleznete v záložce “Kroužky“. Nově si je můžete filtrovat podle zameření, dne konání nebo místa konaní. Po otevření kroužku se můžete, po kliknutí na tlačítko “Chci se přihlásit online“, rovnou přihlásit v našem klientském centru.

Úspěšní modeláři z Asterixu

11.06.2019  V SVČ Asterix na ulici M. Kudeříkové najdete mimo jiné i oddělení Modelářství. Jak vyplývá z názvu, nabízí oddělení dětem a mládeži od 6 do 18 let celou řadu modelářských a rukodělných kroužků.
     Zájmové útvary jsou vedeny kvalitními externími pracovníky, kteří se ve svém oboru nejen výborně vyznají, ale dovedou předat své znalosti a zkušenosti i mladé generaci.O tom, že to dělají dobře, svědčí jejich výsledky.
     Kdo má rád vůni dřeva a šikovné ruce, může si v Dřevomodelářském kroužku vyrobit hračky, bytové doplňky (police, stolky, podnosy) či jiné věci dle vlastního výběru a nápadu. S nápadem i realizací pomůže vedoucí ZÚ Bc. Tomáš Švec.
    Výborně pracuje kroužek Leteckých modelářů pod vedením Adama Vaculíka. Chlapci a dívky staví modely všech kategorií- házedla, vystřelovadla, volné i RC modely.
    Spolu s leteckými modeláři patří i kroužek Plastikových modelářů k těm, které v našem zařízení pracují od jeho vzniku. Kromě pravidelné činnosti- stavby modelů letadel, bojové techniky
a panoramat- je pro ně typická bohatá soutěžní činnost.
    I letošní školní rok byl pro ně více než úspěšný. V nemalé konkurenci dokázali vítězit v kate- goriích mladších i starších žáků a juniorů  v Ostravě, Karviné, Frýdku-Místku, Orlové, Rychvaldu i na domácí půdě v Havířově. Poděkování za reprezentaci patří Janu Kotulovi, Janu Pezdovi, Vojtěchu a Ondřeji Tesařovým, Vojtovi Zechovi, Matyáši Volnému, Janu Ožanovi, Adamu Onder-
kovi a Tomáši Matějíčkovi. Děkujeme za vzornou reprezentaci a skvělé výsledky, dozažené díky vedoucímu ZÚ Romeu Musialovi.
 
 

Lenka Vaculíková,
pedagogický pracovník
oddělení Modelářství