Novinky

13.06.2019 Online přihlašování

Na kroužky na školní rok 2019/2020 se mužete přihlásit i přes internet. Více informací najde v záložce “Vstup od klientského centra“.

13.06.2019 Kroužky pro rok 2019/2020

Kroužky pro rok 2019/2020 neleznete v záložce “Kroužky“. Nově si je můžete filtrovat podle zameření, dne konání nebo místa konaní. Po otevření kroužku se můžete, po kliknutí na tlačítko “Chci se přihlásit online“, rovnou přihlásit v našem klientském centru.

NA TÁBOR UŽ JEN VZPOMÍNÁME - TŘEMEŠEK 2019

29.08.2019 Piráti z Karibiku, tak se jmenovala letošní celotáborová hra, kterou si od 29. června do 10. července zahrálo 80 dětí, účastníků letního tábora, který pro ně připravilo oddělení Modelářství SVČ Asterix.
     Již po dvanácté se tábor uskutečnil v nádherném prostředí CHKO Jeseníků v Třemešku u Oskavy, kam se všichni těšíme a rádi vracíme.
     Děti byly tradičně rozděleny do 4 věkově smíšených oddílů a kromě hlavní vedoucí, zdravotnice a nočního hlídače se o ně vzorně staralo 8 oddílových vedoucích.
     Minimálně dvě třetiny účastníků jezdí na tábor opakovaně a společně s vedoucími (externími pracovníky a „odchovanci“ Asterixu) tvoří prima partu.
     Za 12 táborových dní jsme stihli náročný program. Řešili jsme úkoly jednotlivých etap celotáborové hry, vařili polévky, hráli noční hru, zpívali u táboráku, trsali na diskotéce…
     Zvládli jsme si vyrobit oddílové erby, nabatikovat trička, zahrát oblíbené Titány a Třináctou komnatu, zastřílet ze vzduchovky, luku i foukaček a pak se osvěžit v bazénu.
     Pěkný byl i polodenní výlet po překrásném okolí, zrovna jako večerní programy, zejména ty, které si táborníci připravili sami.
     Na slavnostním závěrečném nástupu byla vyhodnocena celotáborová hra, či bodování čistoty. Děti dostaly sladkosti, dorty, diplomy, pamětní listy. Když zazněla letošní táborová hymna a poslední pokřiky, ukápla i slzička.
     Už na podzim se sejdeme na tradičním setkání táborníků v Asterixu, abychom nad fotografiemi a kronikou zavzpomínali na letošní krásné léto a budeme se těšit na to další.
    Motto našeho tábora „Za poznáním, kamarádstvím a pěknými zážitky“ se opět podařilo naplnit.
 
 

Lenka Vaculíková,
pedagogický pracovník
SVČ Asterix – HV tábora