Novinky

04.01.2021 Uzavření střediska

Vzhledem rozhodnutí vlády je momentáolně činnost kroužků přerušena od 4. 1. do 10. 1. 2020. O změně vás budeme informovat.

21.09.2020 Uzavření heren

Upozornění pro návštěvníky střediska Asterix – SVČ Havířov, p. o., že po dobu zhoršené epidemiologické situace v ČR NEBUDOU herny a otevřené kluby pro děti a mládež do odvolání OTEVŘENY. Děkujeme za pochopení.

01.09.2020 Online přihlašování

Na kroužky na školní rok 2020/2021 se mužete přihlásit i přes internet. Více informací najde v záložce “Vstup od klientského centra“.

Příjem žádostí prodloužen

05.05.2020 Havířovské děti si letos opět užijí pobyt v Penzionu Rota Písečné v Písečné nad Dyjí
 
 
Díky finančnímu příspěvku města Havířova se i v letošním roce uskuteční letní tuzemský rekreační pobyt pro havířovské děti. Již tradiční akci organizačně zajišťuje Odbor školství a kultury magistrátu města Havířova společně se Střediskem volného času ASTERIX. Děti pojedou do Penzionu Rota Písečné v Písečné nad Dyjí v jihočeském kraji.
Penzion se nachází v malebné jihočeské obci, v jejímž okolí návštěvníci najdou skvosty jako Slavonice, Dačice či Telč.
Děti budou ubytovány ve čtyřlůžkových pokojích s příslušenstvím. K dispozici budou mít klubovnu, relaxační místnost, knihovnu, venkovní dílnu, hřiště, bazén, minigolf, lanovou dráhu a ohniště. V Písečné nad Dyjí stráví děti pod profesionálním dozorem jedenáct dní (od 10. 8. 2020 do 20. 8. 2020) plných bohatého programu, kdy budou moci sportovat, věnovat se turistice, účastnit se poznávacích výletů do okolí, hrát společenské hry a zažít vše, co k rekreačnímu pobytu patří.
Přihlásit na pobyt se mohou všechny děti s trvalým pobytem v Havířově, které se narodily v letech 2006 – 2012. Přednostně budou zařazeny k pobytu děti, které se nezúčastnily rekreačního pobytu v roce 2019, děti doporučené sociálním odborem MMH, děti z rodin, které pobírají přídavek na dítě a z rodin, kde je zákonný zástupce samoživitelem.
Zaměstnanci odboru školství a kultury penzion v loňském roce navštívili a shledali, že samotná budova je výborně vybavená, zázemí penzionu i okolí zaručuje dobrou zábavu a rekreaci.
Věříme, že pobyt dětí v Rotě Písečné se v roce 2020 vydaří a děti si odvezou spoustu zážitků a vzpomínek na příjemně strávené dny.
Bližší informace a formulář žádosti naleznete v přiložených souborech.

Leták k rekreačnímu pobytu v jižních čechách.
Žádost o umístění dítěte na rekreační pobyt v jižních čechách.