Kroužky 2022/2023

Počet nalezených kroužků: 72

3D Modelování a tisk

PO 17:00-19:00

Věk 10-18

1 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

3 D modelování a tisk: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří se zajímají o 3D tisk a všechny úkony s tím spojené. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také kroužek vede k jejich rozšíření znalosti a vědomosti v oblasti 3D modelování. Děti se naučí pracovat s 3D tiskárnou a všechny své výrobky si můžou odnést domů. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Agility

ČT 15:30-18:00

Věk 11-18

2 850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Kynologický kroužek je určen dětem od 11 let, které se chtějí věnovat sportu agility. Dvou a půl hodinové lekce budou probíhat 1x týdně na kynologickém cvičišti v Horní Suché (září až listopad a duben až červen), v SVČ Asterix, Na Nábřeží (v prosinci a za nepříznivého počasí) a měsících leden až březen v koňské hale na Pašůvce v Horní Suché. Začátek a konec kroužku je vždy v místě konání. Pes musí mít základní poslušnost a musí být ovladatelný. Lekce je rozdělena na několik částí. Začíná se stavbou parkuru či sekvence, poté teorií a naučením trati bez pejska a přípravou na běh - rozcvičení dětí i pejsků. Následuje individuální práce prokládaná pauzami dle potřeb dítěte a psa a končí se úklidem překážek. Děti se naučí při práci se psem samostatnosti, trpělivosti, důslednosti, prohloubí si znalosti o psech, naučí se pejska správně motivovat, aby získaly jeho maximální pozornost. Díky agility si zlepší fyzickou kondici, rozvíjí se jejich sebedůvěra a strategické myšlení. Děti čekají soutěže i možnost podívat se, jak probíhají oficiální zkoušky a závody agility, které klub v Horní Suché každoročně pořádá.

Agility fitness

PO 15:30-18:00

Věk 10-18

1 700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední 2 místa

Kynologický kroužek je určen dětem od 10 let, které se chtějí věnovat sportu agility. Dvou a půl hodinové lekce budou probíhat 1x týdně na kynologickém cvičišti v Horní Suché - září až říjen, duben až červen a v SVČ Asterix, Na Nábřeží vždy za velmi nepříznivého počasí a pak po změně času od listopadu do března. Začátek a konec kroužku je vždy v místě konání. Pes musí mít základní poslušnost a musí být ovladatelný. Lekce je rozdělena na několik částí. Začíná se stavbou parkuru či sekvence, poté teorií a naučením trati bez pejska a přípravou na běh - rozcvičení dětí i pejsků. Následuje individuální práce prokládaná pauzami dle potřeb dítěte a psa a končí se úklidem překážek. Děti se naučí při práci se psem samostatnosti, trpělivosti, důslednosti, prohloubí si znalosti o psech, naučí se pejska správně motivovat, aby získaly jeho maximální pozornost. Díky agility si zlepší fyzickou kondici, rozvíjí se jejich sebedůvěra a strategické myšlení. Děti čekají soutěže i možnost podívat se, jak probíhají oficiální zkoušky a závody agility, které klub v Horní Suché každoročně pořádá. V SVČ Asterix se budou děti věnovat nácviku jednotlivých překážek agility, trikům a práci se psem na balančních pomůckách, díky kterým děti zlepší u pejska kondici a koordinaci jeho těla. U dětí se rozvíjí jemná motorika, komunikace, samostatná práce a také si prohloubí znalosti o psech a psích sportech.

ART přípravka na SUŠ

ČT 16:30-18:00

Věk 10-15

1 500 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

ZÚ pod vedením Tomáše Mendla je určen pro žáky připravující se na talentové zkoušky na střední umělecké školy a také pouze pro zdokonalení se ve výtvarné tvorbě. Seznámíme se s „Perspektivou“ ,optickým jevem, jenž způsobuje to, že se vzdálené objekty jeví zdánlivě menší než objekty blízké. „Barevnou perspektivou“, kdy barvy v popředí jsou kontrastnější, barevně sytější než v pozadí. Dále pak si vyzkoušíme kresbu hlavy /portrét dle kánonu/ a postavu, „Kompozici“ nebo pravidla kompozice, to je souhrn pravidel a doporučení pro uspořádání prvků v uměleckém díle, grafickém designu, malbě, a sochařství. Pravidla obsahují různá doporučení, jako například soustředit hlavní motiv na geometrický střed, nebo do některé z třetin nebo na „Zlatý řez“. Výtvarný program je možno upravit dle zájmu účastníků. Je možnost také využít práci s keramickou hlínou, výrobky a výtvarné dílka si odnesete domů. - kapacita ZÚ 6 účastníků. Cena: 1500 ,- Kč, zahájení ZÚ:6. 10. 2022,(čt:16,30-18hod.). Výtvarná pracovna - SVČ Asterix, Na Nábřeží,- přízemí.

Asterix sporťák

PO 17:00-19:30

Věk 8-15

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Asterix Sporťák: ZÚ pro žáky 2.- 9.tříd pod vedením externího pedagog. pracovníka má již dlouholetou tradici. Je to sportovní kroužek v naší tělocvičně s posilovnou. Důraz je dán na týmovou spolupráci, kamarádství a bezpečnost při dětských sportovních hrách. Po rozcvičení a domluvě s vedoucím je možno hrát- fotbálek, vybíjenou/záchranku/, americkou vybíjenou, florbálek, basket, házenou, opičí dráhu, ringo a jiné. Tenisky na přezutí, ručník, pitíčko a dobrou náladu s sebou. Po přezutí v šatně se děti převléknou do sportovního oděvu v tělocvičně v druhém patře SVČ Asterix, Na Nábřeží. Děti si vedoucí převezme v šatně střediska před zahájením kroužku. Přijďte se sportovně vybít! Cena: 800,- Kč, zahájení ZÚ:3. 10. 2022.,(po:17-19hod.). Tělocvična - SVČ Asterix, Na Nábřeží. 2. patro.

Badminotn III.

ÚT 17:00-18:00

Věk 13-15

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 3: Kroužek badminton 3 je určený pro začínající děti ve věku 13-15 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton I.

ST 15:00-16:00

Věk 8-10

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Badminton 1: Kroužek badminton 1 je určený pro začínající děti ve věku 8-10 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton II.

ST 16:00-17:00

Věk 11-12

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Badminton 2: Kroužek badminton 2 je určený pro začínající děti ve věku 11-12 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton IV.

ÚT 18:00-19:00

Věk 8-12

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 4: Kroužek badminton 4 je určený pro začínající a mirně pokročilé děti ve věku 8-12 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton V.

ÚT 15:00-16:00

Věk 11-12

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 5: Kroužek badminton 5 je určený pro pokročilé děti ve věku 11-12 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou, smeče apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton VI.

ÚT 16:00-17:00

Věk 13-15

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 6: Kroužek badminton 6 je určený pro pokročilé děti ve věku 13-15 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou, smeče apodobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Barevná paleta

ČT 16:30-18:00

Věk 6-10

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Barevná paleta je kroužek pro děti, které si chtějí vyzkoušet land art, drip painting, frotáž, malování pomocí částí těla, přírodnin, pointilismus a další výtvarné techniky, základy kresby, malby, kreslení na kameny, výtvarné hry, práci s keramickou hmotou a dekorování keramických výrobků.

Cvičení rodičů s dětmi I.(M. Kudeříkové)

ÚT 09:00-10:00

Věk 1-3

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Cvičení rodičů s dětmi – M. Kudeříkové: Jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají jednou týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelný kontakt se svými vrstevníky a utváří návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou tříletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Cvičení rodičů s dětmi I.(Na Nábřeží)

ČT 09:00-10:00

Věk 1-3

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Cvičení rodičů s dětmi – Na Nábřeží: Jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají jednou týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelný kontakt se svými vrstevníky a utváří návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou tříletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Cvičení rodičů s dětmi II (M.Kudeříkové)

ÚT 10:00-11:00

Věk 1-3

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Cvičení rodičů s dětmi – M. Kudeříkové: Jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají jednou týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelný kontakt se svými vrstevníky a utváří návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou tříletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Cvičení rodičů s dětmi II. (Na Nábřeží)

ČT 10:00-11:00

Věk 1-3

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Cvičení rodičů s dětmi – Na Nábřeží: Jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají jednou týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelný kontakt se svými vrstevníky a utváří návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou tříletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Cvičeníčko se psy

ÚT 15:00-16:30

Věk 8-18

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Je určeno pro děti od 8 let, které mají svého pejska, chtějí ho naučit poslušnosti, trikům a mít ho dobře ovladatelného. V jeden a půl hodinové lekci probíhající 1x týdně se budou děti se psem věnovat základním povelům poslušnosti jako je přivolání, odložení, pozice sedni, lehni, vstaň, chůze u nohy na vodítku i bez, odložení, trikům, posilování na balančních podložkách, nácviku překážek agility a mnoha dalším dovednostem. Lekce je rozdělena na dvě části. V první části děti předvedou, co pejsek umí a co jej naučily, důraz je kladen na přesné provedení cviků a zvyšuje se obtížnost. Pracuje se individuálně i ve skupince. Druhá část je věnována teorii, novým cvikům a dovednostem. Děti se naučí pejska správně motivovat, prohloubí si znalosti o psech, chovu, výstavách a psích sportech. Rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace a samostatná práce.

Divadelní a dramatický

ST 17:00-18:30

Věk 6-18

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Divadelní a dramatický: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří směřují svůj zájem k herectví a divadelnímu umění. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu a půl. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se v kroužku naučí podporovat pohybovou představivost a improvizaci. Rozvíjet verbální, neverbální komunikaci a vyjadřovací schopnosti. Společně si zahrajeme hry a zažijeme spoustu legrace. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Dogfitness

ÚT 16:45-18:15

Věk 10-18

1 150 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Je určeno dětem od 10 let a jejich psům (vhodné pro mladé, ale i starší pejsky a také psí sportovce). Lekce probíhá 1x týdně jednu a půl hodiny a je zaměřena na péči o kondici a pohybový aparát psa. Jedná se o cvičení na různých balančních podložkách, které pomáhají k zvýšení fyzické kondice, motoriky, soustředění a obratnosti pejska. Dogfitness je skvělou aktivitou pro zpestření volného času stráveného se psem a také perfektním cvičením pro psí sportovce. Lekce je rozdělena na několik částí. Začíná se rozcvičením psa a následuje práce na balančních podložkách a překážkách. Pracuje se individuálně i ve skupince. Pro děti je práce s živým tvorem velmi přínosná. Učí se být trpěliví, důslední a zodpovědní, naučí se pejska správně motivovat, rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace, samostatná práce a také si prohloubí znalosti o psech a psích sportech.

Dřevomodeláři

ST 17:00-19:00

Věk 8-16

1 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Dřevomodeláři: kroužek je určený pro všechny zájemce, které baví pracovat se dřevem. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti naučí zručnosti a rozvinou svou jemnou s hrubou motoriku. V kroužku budeme poznávat různorodé materiály a postupy práce. Budeme rozvíjet manuální zručnost a fantazii. Vyrobíme si výrobky jako např. poličky, hračky, bytové doplňky a další výrobky dle zájmu dětí. Kapacita kroužku je omezena na 9 děti, tudíž je tak zajištěná i individuální práce s dětmi. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Elektro lego

ÚT 16:00-18:00

Věk 7-18

1 100 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Elektro lego: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří rádi staví ze stavebnic lego technic. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také rozvíjí svou fantazii a kreativní tvoření. Děti začínají sestavováním stavebnic, ale také se mohou naučit motorizaci modelů a také základům el. obvodů. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Hra na kytaru I.

ST 16:00-17:00

Věk 7-15

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Hra na kytaru: Pod vedením externího pracovníka Přemysla Illka se seznámíte se základy hry na kytaru. Korpus, krk, kobylka,struny – E,H,G,D,A,E, to jsou základní pojmy nástroje KYTARA. Se základními akordy akordy, táborovými písněmi, společnou hrou, vás již seznámí vedoucí ZÚ.- kapacita ZÚ 6 dětí: 1.- 9.třída ZŠ. S sebou kytaru, přezůvky.Vedoucí si převezme děti v herně SVČ, Na Nábřeží před začátkem ZÚ. Možnost zapůjčení kytary – 2 ks. Cena:1000,- Kč, zahájení ZÚ:5. 10. 2022, Kytara I. – 6dětí(st:16-17hod.), Kytara II. -6dětí (st:17-18hod.). Učebna č.41, 3. patro - SVČ Asterix, Na Nábřeží

Hra na kytaru II.

ST 17:00-18:00

Věk 7-15

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

Hra na kytaru: Pod vedením externího pracovníka Přemysla Illka se seznámíte se základy hry na kytaru. Korpus, krk, kobylka,struny – E,H,G,D,A,E, to jsou základní pojmy nástroje KYTARA. Se základními akordy akordy, táborovými písněmi, společnou hrou, vás již seznámí vedoucí ZÚ.- kapacita ZÚ 6 dětí: 1.- 9.třída ZŠ. S sebou kytaru, přezůvky.Vedoucí si převezme děti v herně SVČ, Na Nábřeží před začátkem ZÚ. Možnost zapůjčení kytary – 2 ks. Cena:1000,- Kč, zahájení ZÚ:5. 10. 2022, Kytara I. – 6dětí(st:16-17hod.), Kytara II. -6dětí (st:17-18hod.). Učebna č.41, 3. patro - SVČ Asterix, Na Nábřeží

Hravá jóga pro děti

PO 17:00-18:00

Věk 5-9

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 2 místa

Novinka! V kroužku Hravá jóga pro děti si najdeš nové kamarády, protáhnete a posílíte svaly, zacvičíte si s malými i velkými rehabilitačními míči či gumou, zažijete spolu legraci při pohybových hrách.

Chobot I.

PÁ 15:00-17:00

Věk 7-12

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Chovatelský kroužek je určen pro děti od 7 do 12 let se zájmem o zvířata a přírodu. Probíhá 1x týdně 2 hodiny. Je rozdělen převážně na tři části. Hlavní náplní bude péče a krmení našich zvířátek a čistění ubikací. Děti se budou starat o osmáky, morčata, činčily, křečky, králíka, andulky a vodní želvy. V první části se mohou se zvířátky pomazlit a naučí se o ně pečovat (vyčesávání srsti, stříhání drápků, koupání činčil a osmáků, čištění ubikací). Druhá část je věnována krmení zvířat. V třetí části si s dětmi zahrajeme nějaké hry nebo se budeme věnovat teorii, kde se dozví vše potřebné k chovu a spoustu zajímavostí týkajících se domácích mazlíčků. S dětmi podnikneme i vycházky do přírody spojené s poznáváním rostlin s plněním úkolů a her s přírodovědnou tématikou. Navštíví různá chovatelská zařízení, výstavy či exkurze. Děti si rozvíjí kladný vztah k přírodě a živým tvorům, učí se zodpovědnosti, trpělivosti, rozvíjí se komunikace, samostatná práce i práce ve skupině.

Chobot II.

ST 17:00-19:00

Věk 7-10

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Chovatelský kroužek je určen pro děti od 7 do 10 let se zájmem o zvířata a přírodu. Probíhá 1x týdně 2 hodiny. Je rozdělen převážně na tři části. Hlavní náplní bude péče a krmení našich zvířátek a čistění ubikací. Děti se budou starat o osmáky, morčata, činčily, křečky, králíka, andulky a vodní želvy. V první části se mohou se zvířátky pomazlit a naučí se o ně pečovat (vyčesávání srsti, stříhání drápků, koupání činčil a osmáků, čištění ubikací). Druhá část je věnována krmení zvířat. V třetí části si s dětmi zahrajeme nějaké hry nebo se budeme věnovat teorii, kde se dozví vše potřebné k chovu a spoustu zajímavostí týkajících se domácích mazlíčků. S dětmi podnikneme i vycházky do přírody spojené s poznáváním rostlin s plněním úkolů a her s přírodovědnou tématikou. Navštíví různá chovatelská zařízení, výstavy či exkurze. Děti si rozvíjí kladný vztah k přírodě a živým tvorům, učí se zodpovědnosti, trpělivosti, rozvíjí se komunikace, samostatná práce i práce ve skupině.

Jóga pro dospělé

ÚT 17:30-19:00

Věk 18-99

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Jóga pro dospělé: Lekce jógy pro dospělé ve věku od 18 let probíhající jednou týdně po hodině. Jóga pro dospělé je vhodná pro všechny, kteří se chtějí protáhnout, zlepšit si flexibilitu, zapracovat na posílení svých svalů a pročistit hlavu. Lekce probíhají pod vedením lektorky Barbary Frenštátské zkušené jógistky.

Keramičtí žížaláci

PO 15:00-16:30

Věk 7-13

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

ZÚ pod vedením Bc. Beaty Svitačové pro děti 1.- 7.tříd. Zde naučíte se základní techniky práce s keramickou hlínou, od nejjednodušších technik /nudličková technika, „Žížalky“/po složitější, jako je práce s plátem hlíny/vyvalování, modelování, lepení šlikrem, práce s formou/.Po vysušení výrobku a prvním výpalu /tzv.střepu/ pak budete barevně dekorovat výrobek glazurou či barvítky na keramiku. Po druhém výpalu si výrobky odnesete domů. Vyzkoušíte si také náročnější práci na hrnčířském kruhu. Cena: 900,- Kč, zahájení ZÚ:3. 10. 2022,(po:15-16,30hod.) Výtvarná pracovna - SVČ Asterix, Na Nábřeží,- přízemí.

Keramika 1

ÚT 16:30-17:30

Věk 5-7

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Novinka! Kroužek Keramika 1 je přípravka keramiky pro děti od 5-ti let MŠ a 1. ročníku ZŠ. Učíme se základům keramiky, tvarovat, modelovat, glazovat. Vytvoříme si svými prvními výrobky z keramiky pěknou výzdobu ve svém pokojíčku.

Keramika 2

PO 15:00-16:30

Věk 7-12

1 050 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Keramika 2 je určená pro žáky od druhé třídy. Taky ti je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek je právě pro tebe, jestli jsi začátečník nebo pokročilý. Spolu s kamarády si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika 3

ČT 15:00-16:30

Věk 7-12

1 050 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Keramika 3 je určená pro žáky od druhé třídy - se zvládnutými keramickými základy práce. Taky ti je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek je právě pro tebe, jestli jsi začátečník nebo pokročilý. Spolu s kamarády si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí 4

PO 16:45-18:45

Věk 18-99

2 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí 5

ST 16:45-18:45

Věk 18-99

2 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí 6

ČT 16:45-18:45

Věk 18-99

2 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika studio dospělí

ÚT 17:00-19:00

Věk 15-99

2 500 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Keramické studio - dospělí: ZÚ pro „dospělce“ pod vedením Tomáše Mendla. Vyzkoušíte si práci s keramickou hlínou od nejjednodušších technik /příprava návrhu výrobku, nudličková technika, práce s plátem vyvalování, obtiskování, modelování, lepení šlikrem/ po složitější /dekorování glazurou, engobou, barvítky, výroba formy výrobku a odlévání, práce na hrnčířském kruhu, obtáčení, práce se šamotovu hlínou - výroba sošek /.Po prvním výpalu, dekorováním výrobku a druhém výpalu v elektrické peci si výrobky odnesete domů. Počet účastníků je omezen na 10. Cena:2500,- Kč, zahájení ZÚ:4. 10. 2022.,(út:17-19hod.). Výtvarná pracovna - SVČ Asterix, Na Nábřeží,- přízemí.

Keramika ZŠ G. Svobody

ST 14:00-15:30

Věk 7-15

900 Kč / rok

ZŠ Gen. Svobody

Poslední místo!

Keramický kroužek určený pouze pro děti 1.- 9 .tříd navštěvující tyto ZŠ přímo ve výtvarných pracovnách na ZŠ pod vedením Tomáše Mendla, pedagog. pracovníka SVČ Asterix -Havířov. Naučíme techniky práce s keramickou hlínou, práce s glazurou a engobou. Výtvarné keramické dílka si odnesete po vypálení v el. peci domů. Na ZŠ G. Svobody kroužek začíná ve středu 5. 10. 2022 / 14-15,30hod./ – sraz ve vestibulu ZŠ. Na ZŠ Moravská kroužek začíná ve čtvrtek 6. 10. 2022 / 14-15,30hod./ – sraz ve vestibulu ZŠ. Cena 900,- Kč,, letáky a přihlášky pro ZÚ budou ve vestibulech ZŠ na začátku šk.r.20221/2023

Keramika ZŠ Moravská

ČT 14:00-15:30

Věk 7-15

900 Kč / rok

ZŠ Moravská

Poslední 2 místa

Keramický kroužek určený pouze pro děti 1.- 9 .tříd navštěvující tyto ZŠ přímo ve výtvarných pracovnách na ZŠ pod vedením Tomáše Mendla, pedagog. pracovníka SVČ Asterix -Havířov. Naučíme techniky práce s keramickou hlínou, práce s glazurou a engobou. Výtvarné keramické dílka si odnesete po vypálení v el. peci domů. Na ZŠ G. Svobody kroužek začíná ve středu 5. 10. 2022 / 14-15,30hod./ – sraz ve vestibulu ZŠ. Na ZŠ Moravská kroužek začíná ve čtvrtek 6. 10. 2022 / 14-15,30hod./ – sraz ve vestibulu ZŠ. Cena 900,- Kč,, letáky a přihlášky pro ZÚ budou ve vestibulech ZŠ na začátku šk.r.20221/2023

Kreslení 3D pery

ST 17:00-18:00

Věk 7-18

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 2 místa

Kreslení 3D péry: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří rádi kreslí, tvoří, vyrábí a rádi rozvíjí svou tvořivou fantazii. Kroužek probíhá jednou týdně jednu hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také rozvíjí svou fantazii, kreativní tvoření a představivost. Děti se naučí pracovat s 3D péry, z kroužku si odnesou spoustu výrobků od šperků, obrazů, budov, přes nejrůznější dekorace. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Kresleníčko

ÚT 15:30-17:00

Věk 7-14

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Kresleníčko: Pro žáky 1. stupně ZŠ, zájmový kroužek nejen ve výtvarné pracovně pod vedením Bc.Beata Svitačové. Převážně výtvarný kroužek se věnuje základním výtvarným technikám kresby, malby, prací s keramickou hlínou, výtvarnou hrou, rukodělnou prací /výroba výtvarných, lepených, keramických dárečků, kombinovaných výtvarných technik-koláže, společné výtvarné práce a. j. Dle zájmu dětí možnost využít „Hernu deskových her“ a „Hernu Rarášek“ pro obměnu výtvarné činnosti dětí. S sebou přezůvky, zástěru, pití. Cena 900,- Kč, zahájení ZÚ:5. 10. 2021.,(út:15,30-17hod.) Výtvarná pracovna - SVČ Asterix, Na Nábřeží, -přízemí.

Kreslíme, tvoříme, tančíme

ST 16:00-17:00

Věk 5-9

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Novinka! Kreslíme, tvoříme, cvičíme je kroužek pro děti 6 – 9 let. Také rád - ráda kreslíš, tvoříš výrobky s různých materiálů, cvičíš, tančíš a nemůžeš se rozhodnout, co dělat raději? Tak jsi našel kroužek určený právě pro tebe! Přijď mezi nás a vše si vyzkoušej společně s kamarády.

Kuchtík

ST 15:00-17:00

Věk 9-18

1 100 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Kuchtík – M. Kudeříkové: kroužek vaření pro děvčata i chlapce od 9 let. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti naučí základy stolování a vaření, základy zdravé výživy, přípravu a úpravu jednotlivých jídel teplé i studené kuchyně, přípravu a pečení moučníků, vyhledávání a zakládání receptů a spoustu dalších užitečných činnosti v kuchyni. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Kuchtík

ČT 15:00-17:00

Věk 9-15

1 100 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Kuchtík Na Nábřeží: Kroužek vaření pro děvčata i chlapce od 9 let. Kroužek probíhá jednou týdně. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti naučí základy stolování a vaření, základy zdravé výživy, přípravu a úpravu jednotlivých jídel teplé i studené kuchyně, přípravu a pečení moučníků, vyhledávání a zakládání receptů a spoustu dalších užitečných činnosti v kuchyni. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Kytara

ÚT 16:00-17:00

Věk 8-18

1 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 2 místa

Kytara - M. Kudeříkové: kroužek je určený pro holky i kluky od 8 let. Kroužek je určený, jak pro začátečníky, kteří rádi hrají na kytaru, tak také pro pokročilé kytaristy, kteří by se chtěly něčemu přiučit a hlavně rozvíjet se dále. Kroužek probíhá jednou týdně jednu hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se v kroužku naučí akordy a skladby na kytaru. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Latinsko americké tance

ÚT 16:00-18:30

Věk 7-16

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Latinskoamerické tance – Flodur, Floduráček Vše ve velkém sále 2. patro SVČ Asterix, Na Nábřeží, Havířov-Město – info: Lenka Roiková – 603 836 383

Lego robot

ST 16:00-18:00

Věk 9-18

1 100 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 3 místa

Lego robot: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří projevují zájem o elektroniku a programování lego robotů. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také rozvíjí svou fantazii a kreativní tvoření a v neposlední řadě se zdokonalují v programování a v práci s elektronikou. Děti si v kroužku budou programovat své roboty a naučí je se pohybovat a zvedat předměty. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Letečtí modeláři

ST 16:30-18:30

Věk 8-18

1 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

Letečtí modeláři: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří projevují zájem o létající modely. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti naučí zručnosti a rozvinou svou jemnou s hrubou motoriku. Budou sestavovat skutečně létající modely. Kroužek je určen pro letecké modeláře a to nejen pro začátečníky, ale i pokročilé. Naučíš se pracovat se dřevem (balza, překližka), používat správné nástroje jako je např. nůž, pilník, pilka. Sestavíme si funkční modely všech kategorií (házedla, vystřelovadla, volné RC modely). Kapacita kroužku je omezena na 10 děti, tudíž je tak zajištěná i individuální práce s dětmi. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Mažoretky & roztleskávačky II.

PO 15:30-16:30, ST 15:00-16:00

Věk 7-12

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Mažoretky&roztleskávačkyII.: taneční kroužek určený především dívkám ve věku od 7 do 12let, které baví tanec bez nutnosti předešlé zkušenosti. Mažoretky jsou propojení sportu s tancem, při kterém je využita koordinace pochodu s činností ruky. Dívky se naučí vnímat rytmus hudby, správné držení těla, základní prvky s hůlkou/pompony. Na začátku každé lekce se dívky rozhýbají. Dále přechází na nácvik choreografie či novým prvkům. V lekcích nechybí ani mažoretkové hry, závody v házení hůlkou či další zábava, díky tomu se pro dívky nestává kroužek pouze tréninkem, ale zábavou. Děti čeká vystoupení s choreografiemi, které se během roku naučí.

Minecraft

ST 14:30-16:30

Věk 10-18

1 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

Minecraft: kroužek je určený pro všechny zájemce o tuto sandboxovou hru. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také si rozšíří své znalosti v této hře. Hru děti hrají u nás na našem privátním serveru, a rozvíjet tak hru stavěním a budováním. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti

Next aerobic Stylers kids

ÚT 15:00-16:00

Věk 6-9

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 4 místa

Next Aerobic Stylers kids: Je tanečně-sportovní kroužek zaměřený na aerobic, určený dětem ve věku od 6 do 9 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu v SVČ Asterixu na ulici M. Kudeříkové 1143/14. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také děti zlepšuji svou tělesnou kondici a rozvíjí pohybové dovednosti formou aerobních choreografií, tréninkem gymnastických prvků a flexibility a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu, a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které májí mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Celým cvičením provází děti lektorka Lenka Byrtusová. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Next aerobic Stylers mini

ÚT 16:00-17:00

Věk 3-5

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Next Aerobic Stylers mini: Je tanečně-sportovní kroužek zaměřený na aerobic, určený dětem ve věku od 3 do 5 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu v SVČ Asterixu na ulici M. Kudeříkové 1143/14. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také děti zlepšuji svou tělesnou kondici a rozvíjí pohybové dovednosti formou aerobních choreografií, tréninkem gymnastických prvků a flexibility a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu, a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které májí mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Celým cvičením provází děti lektorka Lenka Byrtusová. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Plastikoví modeláři

ST 16:00-18:30

Věk 8-18

1 500 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 4 místa

Plastikoví modeláři: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří projevují zájem o modelářství. Kroužek probíhá jednou týdně dvě a půl hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti naučí zručnosti a rozvinou svou jemnou s hrubou motoriku. V tomto kroužku si můžeš vyzkoušet stavbu plastikových modelů letadel, aut, bojové techniky, panoramat. Modely budeme stavět ze stavebnic nebo podle plánků. Dozvíme se i něco z historie letectví a budeme se účastnit soutěží. Kapacita kroužku je omezena na 10 děti, tudíž je tak zajištěná i individuální práce s dětmi. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti

Předškoláček

ÚT 16:45-17:45

Věk 5-7

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

Novinka! Kroužek Předškoláček je určený pro všechny předškoláky i žáky první třídy. Děti si potrénují dovednosti, které budou potřebovat v 1. třídě. Procvičí si jemnou motoriku, koordinaci ruky a oka, orientaci v prostoru a v čase, správný úchop tužky, nůžek, budou malovat, tvořit, cvičit.

Přírodovědný kroužek

ÚT 13:50-14:50

Věk 7-14

600 Kč / rok

ZŠ Mládežnická

Přijímáme náhradníky

Přírodovědný kroužek je určen pro žáky ZŠ Mládežnická se zájmem o přírodu ve věku 7 - 14 let. Probíhá 1x týdně 1 hodinu. Hlavní náplní bude poznávání rostlin, stromů a zvířat, přírodovědné pokusy, na děti čeká spoustu her a plnění úkolů s přírodovědnou tématikou. Děti si tak rozvinou kladný vztah k přírodě a živým tvorům, naučí se trpělivosti, rozvíjí se komunikace, samostatná práce i práce ve skupině.

Psí tlapky

ČT 14:30-17:00

Věk 10-18

1 050 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Zájmový útvar, který probíhá 1x týdně je určen dětem od 10 let, které nemohou mít doma pejska, ale chtějí si o nich rozšířit své znalosti či se naučit něco nového. Budou mít možnost navštěvovat psí útulek Max v Prostřední Suché, kde budou chodit venčit pejsky a pomáhat s jejich péčí. Děti se schází s vedoucím na autobusové zastávce u obchodního domu Elan, po dopravě autobusem dojdou do útulku, kde si po dohodě s vedoucím a doporučením pracovníka útulku, vyberou pejsky na venčení. S pejsky pak absolvují vycházku do blízkého okolí. Každý pejsek je jiný a vyžaduje odlišnou péči a přístup. Děti tak získají spoustu zkušeností. S pomocí dobrot pro pejsky, je podle instrukcí vedoucího můžou naučit nějakým základním povelům, pečovat o jejich srst, pohrát a pomazlit se s nimi. Pro děti je velmi přínosná práce s živým tvorem, učí se být trpěliví, důslední a zodpovědní. Po odevzdání pejsků se vrací zpět autobusem. Rozchod a předání dětí probíhá po dojezdu na autobusové zastávce.

Putování přírodou

PO 17:00-19:00

Věk 6-15

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední 4 místa

Tento kroužek je určen pro děti od 6 do 15 let se zájmem o rostlinky a zvířátka. Probíhá 1x týdně 2 hodiny se zhruba 7 výlety do hor nebo okolní přírody během školního roku o víkendu, který budou mít v tom týdnu místo dvouhodinového kroužku. Hlavní náplní bude poznávání a pěstování rostlin, tvorba herbáře, ale i péče a krmení našich zvířátek. Děti se budou starat o osmáky, morčata, činčily, křečky, králíka, andulky, vodní želvy a dozví se o nich spoustu zajímavostí. S dětmi budeme chodit pravidelně na vycházky do přírody spojené se sběrem rostlin do herbáře, s plněním úkolů a her s přírodovědnou tématikou. Navštíví různá chovatelská zařízení, výstavy či exkurze. Děti si rozvíjí kladný vztah k přírodě a živým tvorům, zlepší si kondici výšlapy do hor, učí se zodpovědnosti, trpělivosti, rozvíjí se komunikace, samostatná práce i práce ve skupině.

Reload

ÚT 15:00-17:00

Věk 10-18

950 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 4 místa

Reload: kroužek je určený pro všechny zájemce, kteří projevují zájem o IT technologii a již ovládají počítačové základy. Kroužek probíhá jednou týdně dvě hodiny. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také kroužek vede k jejich rozšíření znalosti a vědomosti v oblasti novinek v IT a mobilní technologii. Děti se naučí pracovat na vlastních webových stránkách a rozvíjí svůj zájem v této oblasti. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Sporťáček

ÚT 16:30-17:30

Věk 4-7

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Sporťáček: Kroužek Sporťáček je určen pro děti ve věku 4-6 let. Kroužek probíhá jednou týdně jednu hodinu. Děti, které navštěvují tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také hravým způsobem získají lepší koordinaci, flexibilitu, rovnováhu a správné držení těla. Děti budou cvičit s vlastním tělem, gymnastickými pomůckami, hrát jednoduché pohybové hry nebo si osvojí základy manipulace s míčem.

Správná holka

ÚT 15:00-16:30

Věk 6-12

1 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Jsi ,,Správná holka“, která si chce vyzkoušet vše, co každá princezna má umět? Přijď mezi nás a vyzkoušej si různé aktivity jako vyrábění z různých materiálů, malování, kreslení, tanec, pohybové hry a soutěže, keramickou tvorbu, vše pro dívčí duši.

Stolní tenis

ÚT 15:00-16:00

Věk 6-15

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Stolní tenis: Kroužek je určený pro neregistrované hráče a sportovní nadšence každého věku. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy stolního tenisu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Lekce tedy obsahují nácvik základních pravidel stolního tenisu, rozvoj herních dovedností, nácvik čtyřhry i dvojhry, taktika, zdokonalování a technika úderů.

Taekwon-do II.

ČT 16:00-17:30

Věk 11-17

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Taekwon-do II.: Výuka bojového umění Teakwon-do II. je určená pro holky a kluky od 11-17 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem bojových „sestav“. Lekce obsahuji stretchingová cvičení, úpolová cvičení a hry, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy a spoustu dalších činností. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Taekwon-do M. Kudeříkové

PO 15:00-17:00

Věk 8-18

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 2 místa

Taekwon-do – M. Kudeříkové: výuka bojového umění Teakwon-do je určená pro všechny holky a kluky, kteří se chtějí seznámit s bojovým uměním. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také děti zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem bojových „sestav“. Lekce obsahuji stretchingová cvičení, úpolová cvičení a hry, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy a spoustu dalších činností. úchopy a spoustu dalších činností. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Up&Down Elite

PO 18:15-19:15

Věk 18-99

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

Up&Down ELITE: Taneční lekce pro dospělé ve věku od 18 let, určené všem nadšeným tanečníkům, maminkám a tatínkům, kteří nechtějí zůstat jen u podpory svých malých tanečníků, ale rádi se do světa tance pustí naplno s námi. Lekce probíhají jednou týdně hodinu a jsou zaměřeny na základní kroky street dance, vnímání rytmu, kondiční taneční bloky, kardio cvičení, rozvoj flexibility, celkové posílení pohybového aparátu, cvičení na bosu apod. Lekce probíhají pod vedením trenérky Lucie Vachulové. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&Down Juniors

ÚT 15:45-17:15, ČT 15:45-17:15

Věk 12-15

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down JUNIORS: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určen pro děti ve věku od 12 do 15 let, které v roce 2023 dovrší maximálně 15 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině a půl. Lekce jsou věnované všem tanečním stylům street dance - hip hop, house, dancehall, krump, contemporary, poppin, newjack swing, new style, waack aj. Součástí je i příprava na taneční soutěže a vystoupení. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Minnie Keclíkové. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&Down Kids

PO 15:00-16:30, ST 15:00-16:30

Věk 9-11

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down KIDS: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určen pro pokročilé děti ve věku od 9 do 11 let, které v roce 2023 dovrší maximálně 11 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině a půl. Lekce jsou především věnované tanečním stylům street dance, hip hop, old school, hype, house aj. Součástí je i příprava na taneční soutěže, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Lucie Vachulové, která je pedagogickým pracovníkem oddělení tělovýchovy. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé

Up&Down Mini Kids

PO 16:30-18:00, ST 16:30-18:00

Věk 7-11

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down MINI Kids: Moderní taneční kroužek pro začínající děti ve věku od 7 do 11 let, které v roce 2023 dovrší maximálně 11 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině a půl. Lekce jsou především věnované základním krokům hip-hopu, vnímání rytmu a nejjednodušším stylům street dance. Součástí je i příprava na taneční soutěže, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Lucie Vachulové, která je pedagogickým pracovníkem oddělení tělovýchovy. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&Down přípravka I.

PO 16:15-17:15, ST 16:15-17:15

Věk 4-6

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down PŘÍPRAVKA: Taneční přípravka pro ty nejmenší děti předškolního věku, které v roce 2023 dovrší maximálně 6 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině. Lekce jsou především věnované základním krokům hip-hopu, vnímání rytmu a nejjednodušším stylům street dance. V lekcích nechybí ani taneční hry, díky kterým se kroužek nestává pouze tréninkem, ale zábavou. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Míši Pollákové. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&Down přípravka II.

PO 16:00-17:00, ST 16:00-17:00

Věk 4-6

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down PŘÍPRAVKA II.: Taneční přípravka pro ty nejmenší děti předškolního věku, které v roce 2023 dovrší maximálně 6 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině. Lekce jsou především věnované základním krokům hip-hopu, vnímání rytmu a nejjednodušším stylům street dance. V lekcích nechybí ani taneční hry, díky kterým se kroužek nestává pouze tréninkem, ale zábavou. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Elišky Golasowské. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&Down Unite

PO 17:15-18:45, ST 17:15-18:45

Věk 12-18

950 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Up&Down UNITE: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určen pro děti a mládež ve věku od 12 do 18 let, které v roce 2023 dovrší maximálně 18 let. Kroužek probíhá dvakrát týdně po hodině a půl. Lekce jsou věnované všem tanečním stylům street dance - hip hop, house, dancehall, krump, contemporary, poppin, newjack swing, new style, waack aj. Součástí je i příprava na taneční soutěže a vystoupení. Děti a mládež také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Lekce probíhají pod vedením trenérky Míši Pollákové. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Voříšci

PO 17:00-19:00

Věk 10-18

1 050 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

Zájmový útvar je určen dětem a mládeži ve věku 10 - 18 let, kteří jsou majiteli pejska a chtěli by svého psího kamaráda naučit novým kouskům, poslušnosti a také si prohloubit znalosti o psech. Bude probíhat 1x týdně v dvouhodinových lekcích. Děti se naučí s pejskem nové dovednosti, zaměstnají je různými hlavolamy a posílí jejich svaly na různých balančních podložkách a také různým cvičením. To vše se jim může hodit pro zpestření volného času stráveného se psem a taky je to základ pro další psí sporty jako je agility, dogfrisbee, obedience, dogdancing apod. Lekce je rozdělena na několik částí, ve kterých si budou zdokonalovat cviky a triky, které pejsek umí a učit se novým, budou pracovat individuálně i ve skupině. Děti se naučí svého psa motivovat tak, aby získali jeho pozornost, která je pro toto cvičení důležitá. Pro děti je velmi přínosná práce s živým tvorem, naučí se tak být trpěliví, důslední a zodpovědní, rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace a samostatná práce.

Všehochuť

ČT 16:00-17:00

Věk 3-5

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Všehochuť: je kroužek pro nejmladší děti, ve věku od 3 do 5 let. Nemáte pro děti zatím určité zaměření? Nevadí, v tomto kroužku si ho určitě vyberou. Kroužek probíhá jednou týdně jednu hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také si děti vyzkouší spoustu zájmové činnosti. Budeme, sportovat, kreslit, vyrábět, tancovat, soutěžit, zpívat… Celým kroužkem provází děti lektorka Lenka Byrtusová. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na owerballech a bodyballech.

Základy sebeobrany

ČT 15:00-16:00

Věk 9-15

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Základy sebeobrany: Sportovně zaměřený kroužek pro kluky a holky ve věku od 9 do 15 let. Kroužek probíhá jednou týdně hodinu. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem prvků a chvatů, které jsou používány při sebeobraně. Lekce teda obsahují prvky základní sebeobrany použitelné v případě ohrožení, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy, techniky karate, boxu, juda a základní gymnastiky. Lektor tohoto kroužku je dlouholetý pedagogický pracovník s praxi v této zájmové oblasti.

Železniční modeláři

ČT 17:00-19:00

Věk 11-99

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Zájmový útvar je určen dětem od 11 let, probíhá 1x týdně 2 hodiny. Děti se naučí pracovat s nářadím, dozví se, co obnáší práce strojvůdce a vlakového kontrolora, budou tvořit, doplňovat a upravovat vlakový panel, který je součástí prostoru pro železniční modeláře. Oblíbenou součástí je také provoz a řízení vláčků. Děti se naučí práci s překližkami a balzy, správnému měření, tvorbě nákresů a řezání, smirkování, lakování, zakulacování a moření. Budou pracovat s papírem, skládat, stříhat, malovat, kreslit a lepit. Čeká je práce s doplňky, s barvami, s plastikovými součástkami, s železničními součástkami jako je čištění, údržba, správné napojení jednotlivých dílů, technika práce a návrhy vlastní dráhy železnice. Děti se naučí pracovat v kolektivu, zvýší si jemnou motoriku, estetické cítění, přesnost a smysl pro detail.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.