Kroužky 2021/2022

Počet nalezených kroužků: 73

3D modelování a tisk

PO 17:00-19:00

Věk 10-16

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 2 místa

3D modelování a tisk: Budeme tvořit modely pro 3D tiskárnu a také si ukážeme obsluhu tiskárny. Své výrobky si můžete odnést domů. Vytvoříme si vlastní klíčenku a další výtvory, jako třeba sošky. Začneme s jednoduchým programen 3D malování, ale potom se naše tvorba přesune do programu Tinkercad a případně i do Blendru.

ART Paleta - Přípravka na SUŠ

ČT 16:30-18:00

Věk 8-15

1 400 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

„ART Paleta - přípravka na SUŠ“: ZÚ pod vedením Tomáše Mendla je určen pro žáky připravující se na talentové zkoušky na střední umělecké školy a také pouze pro zdokonalení se ve výtvarné tvorbě. Seznámíme se s „Perspektivou“, optickým jevem, jenž způsobuje to, že se vzdálené objekty jeví zdánlivě menší než objekty blízké. „Barevnou perspektivou“, kdy barvy v popředí jsou kontrastnější než v pozadí. Dále pak si vyzkoušíme kresbu hlavy /portrét dle kánonu/ a postavu, „Kompozici“ nebo pravidla kompozice, to je souhrn pravidel a doporučení pro uspořádání prvků v uměleckém díle, grafickém designu, malbě, a sochařství. Pravidla obsahují různá doporučení, jako například soustředit hlavní motiv na geometrický střed, nebo do některé z třetin nebo na „Zlatý řez“. Výtvarný program je možno upravit dle zájmu účastníků. Je možnost také využít práci s keramickou hlínou, výrobky a výtvarné dílka si odnesete domů. - kapacita ZÚ 6 účastníků.

Asterix Sporťák s Matějem

PO 17:00-19:00

Věk 7-15

700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

„AsterixSporťák s Matějem“, ZÚ pro žáky 2. - 9. tříd pod vedením Matěje Kopy má již dlouholetou tradici. Je to sportovní kroužek v naší tělocvičně s posilovnou. Důraz je dán na týmovou spolupráci, kamarádství a bezpečnost při dětských sportovních hrách. Po rozcvičení a domluvě s vedoucím je možno hrát - fotbálek, vybíjenou/záchranku/, americkou vybíjenou, florbálek, basket, házenou, opičí dráhu, ringo, využít posilovnu, badminton a jiné. Tenisky na přezutí, ručník, pitíčko a dobrou náladu s sebou.

Babyny tance

ČT 16:00-18:00

Věk 6-19

750 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

„Babyny, Latinskoamerické tance, Standardní tance“ – Flodur, Floduráček Tyto zájmové útvary mají svá specifika, proto je potřeba kontaktovat vedoucí taneční skupiny Flodur, paní Roikovou, na tel. čísle: 603 836 383.

Badminton I

ČT 15:00-16:00

Věk 8-10

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 1: Kroužek badminton 1 je určený pro začínající děti ve věku 8-10 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů

Badminton II

ČT 16:10-17:10

Věk 11-12

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 2: Kroužek badminton 2 je určený pro začínající děti ve věku 11-12 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton III

ÚT 17:20-18:20

Věk 13-15

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 3: Kroužek badminton 3 je určený pro začínající děti ve věku 13-15 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton IV

ČT 17:20-18:20

Věk 8-10

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Badminton 4: Kroužek badminton 4 je určený pro pokročilé děti ve věku 8-10 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton V

ÚT 15:00-16:00

Věk 11-12

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 5: Kroužek badminton 5 je určený pro pokročilé děti ve věku 11-12 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou, smeče a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Badminton VI

ÚT 16:10-17:10

Věk 13-15

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Badminton 6: Kroužek badminton 6 je určený pro pokročilé děti ve věku 13-15 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy badmintonu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Hodinová lekce je většinou rozvržená na část rozcvičky, část učící se – podání, přihrávky, práce s raketou, smeče a podobně a na samotnou hru. V rámci spolupráce s jinými organizacemi se děti můžou přihlásit do badmintonového turnaje, který má mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Kapacita kroužku je omezena na 8 hráčů.

Barevná paleta

ST 16:00-17:30

Věk 6-12

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Obsazeno

Novinka! Barevná paleta hledá nové kamarády, kteří rádi kreslí a malují. Naučíte se různé techniky jako kresba, koláž, land art, mandaly, netradiční batiku, jednoduchou grafiku. Vytvoříte si výzdobu a namalujete si vlastní obraz do svého pokojíčku.

Cvičení rodičů s dětmi I.

ÚT 09:00-10:00, ČT 09:00-10:00

Věk 0-0

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

„Cvičení rodičů s dětmi I.“ jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které ještě nechodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem, rozvoj pohybových dovedností, podpora kladného vztahu k pohybu a sociální kontakt. Lekce probíhají dvakrát týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelnější kontakt se svými vrstevníky a utváří větší návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na tři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například overbally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Tato část lekce má význam převážně na stimulaci harmonického vývoje, stimulaci smyslů, posílení vzpřimovacích mechanismů, procvičování rovnovážných reakcí, na práci s těžištěm a také na nácvik obratnosti. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na overballech a bodyballech). Přihlášku do kroužku vyplní rodič na jméno dítěte.

Cvičení rodičů s dětmi II, sk. A

ÚT 09:00-10:00, ČT 09:00-10:00

Věk 0-1

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

„Cvičení rodičů s dětmi II.“ jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají dvakrát týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelnější kontakt se svými vrstevníky a utváří větší návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou dvouletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na overballech a bodyballech). Přihlášku do kroužku vyplní rodič na jméno dítěte.

Cvičení rodičů s dětmi II, sk. B

ÚT 10:00-11:00, ČT 10:00-11:00

Věk 2-3

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

„Cvičení rodičů s dětmi II.“ jedná se o speciální cvičení pro nejmenší děti, které již chodí. Lekce zaměřené na upevňování a podporu vztahové vazby mezi matkou a dítětem. Lekce probíhají dvakrát týdně hodinu, což zajištuje dětem pravidelnější kontakt se svými vrstevníky a utváří větší návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na čtyři části. V první častí se přivítáme a připravíme na cvičení. Druhá část je zaměřená na aktivní pohyb dětí, což je formou takzvané „opičí dráhy“, kde si děti nejenže užijí zábavu, ale také se protáhnou a posílí jednotlivé partie těla. Třetí část je věnována aktivitám, které jsou spojené s využitím různých cvičebních pomůcek, jako jsou například bodybally, karimatky a podobně, které jsou doprovázeny dětskými říkanky. Čtvrtá část je věnována zklidnění, ukončení cvičební lekce a rozloučení. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou dvouletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na overballech a bodyballech). Přihlášku do kroužku vyplní rodič na jméno dítěte.

Divadelní a dramatický

PÁ 15:00-16:30

Věk 6-18

700 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

V „Divadelním“ kroužku se naučíme základy divadelního umění. Budeme podporovat pohybovou představivost a improvizaci. Rozvíjet verbální, neverbální komunikaci a vyjadřovací schopnosti. Společně si zahrajeme hry a zažijeme spoustu legrace.

Dogfitness

ÚT 16:45-18:15

Věk 11-99

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

„Dogfitness“ je určeno dětem od 11 let, mládeži i dospělým a jejich psům (vhodné pro mladé, ale i starší pejsky). Lekce probíhá 1x týdně jednu a půl hodiny a je zaměřena na péči o kondici a pohybový aparát psa. Jedná se o cvičení na různých balančních podložkách, které pomáhají k zvýšení fyzické kondice, motoriky, soustředění a obratnosti pejska. Dogfitness je skvělou aktivitou pro zpestření volného času stráveného se psem a také perfektním cvičením pro psí sportovce. Lekce je rozdělena na několik částí. Začíná se rozcvičením psa a následuje práce na balančních podložkách a překážkách. Pracuje se individuálně i ve skupince. Pro děti je práce s živým tvorem velmi přínosná. Učí se být trpěliví, důslední a zodpovědní, naučí se pejska správně motivovat, rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace, samostatná práce a také si prohloubí znalosti o psech a psích sportech.

Dřevomodeláři

ST 17:00-19:00

Věk 6-18

1 150 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Pro všechny zájemce, které baví pracovat se dřevem je určen kroužek „Dřevomodeláři“. V kroužku budeme poznávat různorodé materiály a postupy práce. Budeme rozvíjet manuální zručnost a fantazii. Vyrobíme si výrobky jako např. poličky, hračky, bytové doplňky a další výrobky dle zájmu dětí.

Elektro lego

ÚT 16:00-18:00

Věk 6-12

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Elektro lego: Určený dětem, které rády staví ze stavebnic Lego technic. Děti jsou součástí procesu tvoření, a to je baví. Děti se musí naučit soustředěně realizovat mnohdy složité návody na sestrojení modelů a s finálním dokončením díla přijde i poznání jak vše funguje i v praxi. Šikovnější děti si mohou zkusit sestavit a naprogramovat svého robota.

Fit máma

ÚT 11:00-12:00, ČT 11:00-12:00

Věk 0-3

1 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

„Fit máma“ je cvičení pro aktivní maminky, které se chtějí dostat do formy a zpevnit tělo. Cvičení probíhá za přítomností dětí. Lekce probíhají dvakrát týdně hodinu, což je přínosem, jak pro děti, které mají pravidelný kontakt s vrstevníky, tak pro maminku, neboť utváříme návyk pravidelného cvičení. Hodinová lekce je rozdělená na 4 části. První část je věnována zahřátí. Druhá část je dynamická a slouží k nastartování metabolismu. Třetí část je věnovaná posilování. A poslední část lekce je věnovaná zklidnění. Cvičení probíhá nejčastěji venku s kočárky, tříkolky, odrážedly a podobně. V případě nepříznivého počasí se lekce uskuteční v budově, opět za přítomností dětí. Maminky cvičí s dítětem a jeho váhou. Cvičení je vhodné pro maminky a děti ve věku od 3 měsíců do 3 let. Celým cvičením provází děti a maminky lektorka Lenka Byrtusová se svou dvouletou dcerkou. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na overballech a bodyballech, metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky).Přihlášku do kroužku vyplní rodič na své jméno.

Hra na kytaru

ST 16:30-17:30

Věk 6-15

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

V zájmovém útvaru „Hra na kytaru“ se seznámíte se základy hry na kytaru. Korpus, krk, kobylka, struny – E, H, G, D, A, E, to jsou základní pojmy nástroje KYTARA. Se základními akordy, táborovými písněmi, společnou hrou, vás již seznámí vedoucí ZÚ. Kapacita ZÚ 6 dětí: 1. - 9. třída ZŠ. S sebou kytaru, přezuvky. Po domluvě s vedoucím oddělení je možnost si kytaru zapůjčit.

Hra na kytaru II

ST 17:30-18:30

Věk 6-15

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

V zájmovém útvaru „Hra na kytaru“ se seznámíte se základy hry na kytaru. Korpus, krk, kobylka, struny – E, H, G, D, A, E, to jsou základní pojmy nástroje KYTARA. Se základními akordy, táborovými písněmi, společnou hrou, vás již seznámí vedoucí ZÚ. Kapacita ZÚ 6 dětí: 1. - 9. třída ZŠ. S sebou kytaru, přezuvky. Po domluvě s vedoucím oddělení je možnost si kytaru zapůjčit.

Chobot

PÁ 15:00-17:00

Věk 7-10

750 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Chovatelský kroužek „Chobot“ je určen pro děti od 7 do 10 let se zájmem o zvířata a přírodu. Je rozdělen převážně na tři části. Hlavní náplní bude péče a krmení našich zvířátek a čistění ubikací. Děti se budou starat o osmáky, morčata, činčily, křečky, králíka, andulku a vodní želvy. V první části se mohou se zvířátky pomazlit a naučí se o ně pečovat (vyčesávání srsti, stříhání drápků, koupání činčil a osmáků, čištění ubikací). Druhá část je věnována krmení zvířat. V třetí části si s dětmi zahrajeme nějaké hry nebo se budeme věnovat teorii, kde se dozví vše potřebné k chovu a spoustu zajímavostí týkajících se domácích mazlíčků. S dětmi podnikneme i vycházky do přírody spojené s poznáváním rostlin, ptáků, s plněním úkolů a her s přírodovědnou tématikou. Navštíví různá chovatelská zařízení, výstavy či exkurze. Děti si rozvíjí kladný vztah k přírodě a živým tvorům, učí se zodpovědnosti, trpělivosti, rozvíjí se komunikace, samostatná práce i práce ve skupině.

Jóga pro dospělé

ST 18:30-19:30

Věk 18-99

700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Jóga pro dospělé: Lekce jógy pro dospělé ve věku od 18 let probíhající jednou týdně po hodině. Jóga pro dospělé je vhodná pro všechny, kteří se chtějí protáhnout, zlepšit si flexibilitu, zapracovat na posílení svých svalů a pročistit hlavu.

Jóga pro dospělé 2

ČT 17:30-18:30

Věk 18-99

700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Jóga pro dospělé: Lekce jógy pro dospělé ve věku od 18 let probíhající jednou týdně po hodině. Jóga pro dospělé je vhodná pro všechny, kteří se chtějí protáhnout, zlepšit si flexibilitu, zapracovat na posílení svých svalů a pročistit hlavu.

Keramické studio dospělí

ÚT 17:00-19:00

Věk 15-99

2 000 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

„Keramické studio – dospělí“, ZÚ pro „dospělce“. Vyzkoušíte si práci s keramickou hlínou od nejjednodušších technik /příprava návrhu výrobku, nudličková technika, práce s plátem, vyvalování, obtiskování, modelování, lepení šlikrem/ po složitější /dekorování glazurou, engobou, barvítky, výroba formy výrobku a odlévání, práce na hrnčířském kruhu, obtáčení, práce se šamotovu hlínou - výroba sošek /. Po prvním výpalu, dekorováním výrobku a druhém výpalu v elektrické peci si výrobky odnesete domů. Počet účastníků je omezen na 10.

Keramičtí Žížaláci

PO 15:00-16:30

Věk 6-13

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

„Keramičtí Žížaláci“, zde naučíte se základní techniky práce s keramickou hlínou, od nejjednodušších technik /nudličková technika, „Žížalky“/po složitější, jako je práce s plátem hlíny/, vyvalování, modelování, lepení šlikrem, práce s formou/. Po vysušení výrobku a prvním výpalu /tzv.střepu/ pak budete barevně dekorovat výrobek glazurou či barvítky na keramiku. Po druhém výpalu si výrobky odnesete domů. Vyzkoušíte si také náročnější práci na hrnčířském kruhu.

Keramika děti čtvrtek

ČT 15:00-16:30

Věk 7-15

920 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taky ti je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika děti je právě pro tebe, jestli jsi začátečník nebo pokročilý. Spolu s kamarády si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika děti pondělí

PO 15:00-16:30

Věk 7-15

920 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taky ti je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika děti je právě pro tebe, jestli jsi začátečník nebo pokročilý. Spolu s kamarády si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí čtvrtek

ČT 16:45-18:45

Věk 15-99

2 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí pondělí

PO 16:45-18:45

Věk 15-99

2 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika dospělí středa

ST 16:45-18:45

Věk 15-99

2 000 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taky vám je příjemné pracovat s keramickou hmotou, tvarovat, modelovat vlastnoručně vytvořené misky, talířky, zvířátka, keramické obrazy a pak je nabarvit glazurou nebo dotvořit krásně barevným sklem? Kroužek Keramika dospělí je právě pro vás, jestli jste začátečnice nebo pokročilá. Spolu s dalšími členkami kroužku si vytvoříme dárky a svou vlastní, reprezentativní výstavu.

Keramika na ZŠ G.Svobody

ST 14:00-15:30

Věk 6-15

800 Kč / rok

ZŠ Gen. Svobody

Poslední 2 místa

Keramický kroužek určený pouze pro děti 1. - 9.tříd navštěvující tyto ZŠ přímo ve výtvarných pracovnách na ZŠ pod vedením Tomáše Mendla, pedagog. pracovníka SVČ Asterix -Havířov. Naučíme se techniky práce s keramickou hlínou, práce s glazurou a engobou. Výtvarné keramické dílka si odnesete po vypálení v el. peci domů.

Keramika na ZŠ Moravská

ČT 14:00-15:30

Věk 6-15

800 Kč / rok

ZŠ Moravská

Přijímáme náhradníky

Keramický kroužek určený pouze pro děti 1. - 9.tříd navštěvující tyto ZŠ přímo ve výtvarných pracovnách na ZŠ pod vedením Tomáše Mendla, pedagog. pracovníka SVČ Asterix -Havířov. Naučíme se techniky práce s keramickou hlínou, práce s glazurou a engobou. Výtvarné keramické dílka si odnesete po vypálení v el. peci domů.

Klub PC her

ST 14:45-16:45

Věk 7-16

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Klub PC her: Hry různých žánrů, které spolu můžeme "pařit" po síti v týmech nebo jednotlivcích, k dispozici máme výkonné sestavy a také Nintendo WII. V kroužky hrajeme převážně Warcraft III, LOTR, pro zájemce je připraven Fortnite a další hry.

Kreslení 3D pery

ST 16:00-17:00

Věk 7-10

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Kreslení 3D pery: Spojení výtvarna a techniky, převeďte své výtvarné návrhy do světa 3D pomocí 3D per. Začneme jednoduchým překreslováním obrázku z papíru, ale potom se dostaneme k tvorbě svých vlastních návrhů a vyzkoušíme si udělat i trojrozměrné modely.

Kresleníčko

ÚT 15:30-17:00

Věk 6-13

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední 2 místa

„Kresleníčko“ je určené pro žáky 1. stupně ZŠ, zájmový kroužek nejen ve výtvarné pracovně. Převážně výtvarný kroužek se věnuje základním výtvarným technikám kresby, malby, prací s keramickou hlínou, výtvarnou hrou, rukodělnou prací /výroba výtvarných, lepených, keramických dárečků, kombinovaných výtvarných technik - koláže, společné výtvarné práce aj.

Kuchtík

ČT 15:00-17:00

Věk 9-15

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Kuchtík: Kroužek vaření pro děvčata i chlapce od 9 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se naučí základy stolování a vaření, základy zdravé výživy, přípravu a úpravu jednotlivých jídel teplé i studené kuchyně, přípravu a pečení moučníků, vyhledávání a zakládání receptů a spoustu dalších užitečných činnosti v kuchyni.

Kuchtík II.

ST 15:00-17:00

Věk 9-15

900 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Kuchtík: Kroužek vaření pro děvčata i chlapce od 9 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se naučí základy stolování a vaření, základy zdravé výživy, přípravu a úpravu jednotlivých jídel teplé i studené kuchyně, přípravu a pečení moučníků, vyhledávání a zakládání receptů a spoustu dalších užitečných činnosti v kuchyni.

Kurz agility

ČT 15:30-18:00

Věk 11-18

2 500 Kč / rok

Horní Suchá

Přijímáme náhradníky

Kynologický kroužek „Kurz agility“ je určen dětem od 11 let, které se chtějí věnovat sportu agility. Dvou a půl hodinové lekce budou probíhat 1x týdně na kynologickém cvičišti v Horní Suché (září až listopad a duben až červen) a v zimních měsících v koňské hale na Pašůvce v Horní Suché (leden až březen). Začátek a konec kroužku je vždy v místě konání. Pes musí mít základní poslušnost a musí být ovladatelný. Lekce je rozdělena na několik částí. Začíná se stavbou parkuru či sekvence, poté teorií a naučením trati bez pejska a přípravou na běh - rozcvičení dětí i pejsků. Následuje individuální práce prokládaná pauzami dle potřeb dítěte a psa a končí se úklidem překážek. Děti se naučí při práci se psem samostatnosti, trpělivosti, důslednosti, prohloubí si znalosti o psech, naučí se pejska správně motivovat, aby získaly jeho maximální pozornost. Díky agility si zlepší fyzickou kondici, rozvíjí se jejich sebedůvěra a strategické myšlení. Děti čekají soutěže i možnost podívat se, jak probíhají oficiální zkoušky a závody agility, které klub v Horní Suché každoročně pořádá. Lekce povede pedagogický pracovník Kateřina Džumanová mající dlouholetou praxi v této zájmové oblasti (působí 22 let jako trenér agility v ZKO Horní Suché, má splněno mnoho zkoušek s vlastními psy a spoustu závodních úspěchů).

Latinsko americké tance I

ÚT 16:00-17:30

Věk 6-19

650 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

„Babyny, Latinskoamerické tance, Standardní tance“ – Flodur, Floduráček Tyto zájmové útvary mají svá specifika, proto je potřeba kontaktovat vedoucí taneční skupiny Flodur, paní Roikovou, na tel. čísle: 603 836 383.

Lego robot

ST 16:00-18:00

Věk 10-16

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

Lego robot: V kroužku se děti podle věku naučí pracovat s Lego stavebnicí a softwarem. Stavět dle manuálu robotické modely, naučí se základům programování v grafickém prostředí. Při stavění děti rozvíjí svoji kreativitu, fantazii i manuální zručnost. Děti jsou součástí procesu tvoření, a to je baví. Děti se musí naučit soustředěně realizovat mnohdy složité návody na sestrojení modelů a s finálním dokončením díla přijde i poznání jak vše funguje i v praxi.

Létání se závodními drony

PÁ 16:30-19:00

Věk 8-99

1 700 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Chceš si vyzkoušet létání s dronem a zjistit jak dron funguje? Začni navštěvovat kroužek „Létání se závodními drony“. Povíme si o různých typech dronů, vysvětlíme si, jak funguje elektronika. Seznámíme se se základními předpisy a legislativou. Vyzkoušíme si společně sestavit model letounu a naučíme se základní manévry, vzlety, přistání. Létání si vyzkoušíme nejprve na PC simulátoru a později i v reálném prostředí se zkušeným lektorem.

Letečtí modeláři

ÚT 16:30-18:30

Věk 8-18

1 250 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední 3 místa

Chceš si zkusit postavit skutečně létající model? Kroužek „Letečtí modeláři“ je určen pro letecké modeláře a to nejen pro začátečníky, ale i pokročilé. Naučíš se pracovat se dřevem (balza, překližka), používat správné nástroje jako je např. nůž, pilník, pilka. Sestavíme si funkční modely všech kategorií (házedla, vystřelovadla, volné RC modely). Pokud tě baví letadla a vše kolem nich, přidej se k nám.

Malování na kamínky

ČT 16:00-17:00

Věk 7-12

700 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Novinka! Máš zálibu malovat i hledat kamínky? V kroužku Malujeme na kamínky, si děti vyberou námět, připraví jeho rozvrhnutí podle tvarů kamínků a naučí se malovat různými technikami. Hotové kamínky společně položíme na vycházkách do terénu nebo na výletu do přírody. V kroužku se také seznámíte s prací s keramickou hmotou. Předměty z keramické hmoty se naučíte vyrobit, glazovat a využít je třeba i jako pomůcky k malování na kamínky nebo jako dárek pro své kamarády.

Malý kutil

PO 15:30-17:00

Věk 7-9

1 180 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Kroužek „Malý kutil“ je určen pro kluky i holky, kteří se chtějí seznámit s různými druhy nářadí a naučit se např. jak zatlouct nebo vytáhnout hřebík, používat šroubovák a další dovednosti, které jsou nutné při výrobě drobných předmětů. Seznámíme se s nejrůznějšími materiály, pracovními postupy a bezpečným používáním nářadí.

Malý stavitel

ÚT 15:00-16:30

Věk 6-9

750 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Kroužek „Malý stavitel“ je pro všechny malé kreativce, kteří si rádi staví ze stavebnic. Postavíme si, cokoliv nás napadne z kostek. Pokud si ale troufneš, můžeš splnit úkol na sestavení modelu s omezeným počtem kostek. Společně budeme rozvíjet jemnou motoriku a prostorovou představivost.

Minecraft

ÚT 17:00-19:00

Věk 6-15

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Minecraft: Minecraft je v dnešní době pojem, tuto sandboxovou hru si můžeš hrát u nás na našem privátním serveru. Na rozdíl od samostatného hraní doma se v rámci kroužku budeme zabývat především podporováním spolupráce a komunikace mezi dětmi na tvorbě ambiciózních projektů, jako je například stavba hradu či automatické továrny.

Next aerobic stylers

ÚT 16:00-17:30

Věk 4-6

700 Kč / rok

ZŠ 1. máje

Poslední místo!

Next Aerobic Stylers: Je tanečně-sportovní kroužek zaměřený na aerobic, určený dětem ve věku od 4 do 6 let. Kroužek probíhá jednou týdně na základní škole 1. máje. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici a rozvíjí pohybové dovednosti formou aerobních choreografií, tréninkem gymnastických prvků a flexibility a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Celým cvičením provází děti lektorka Lenka Byrtusová. Lektorka je dlouholetý pedagogický pracovník s kvalifikací pro daný druh zájmové aktivity (osvědčení – Metodika pohybových her s dětmi do 2 let, Metodika pohybových her s dětmi od 2 do 3 let, profesní kvalifikace - chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, osvědčení instruktor aerobiku, body balance diplom – cvičení na overballech a bodyballech.

Parkour

PO 16:00-17:30, PÁ 16:00-17:30

Věk 10-18

1 600 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Pojmy jako Parkour, Freerun, ADD jste už slyšeli. Dovolte mi říct oč se jedná a co bude náplní Vaší lekce. Tyto tři pohybové disciplíny se začaly formovat od roku 1990 a pocházejí z Francie (Evry, Lisses). Za zakladatele Parkouru je považován David Belle. Inspirován skutky a tréninkem svého otce, historického hrdiny Raymonda Belle. Začal trénovat „parcours“. Natočil také několik filmů např. Okrsek13, aby dal světu o této disciplíně vědět. Podobně na tom byl také Sébastien Foucan, jež trénoval společně s Davidem a Yamakasi. Jistá uzavřenost filosofie a přístupu mu nesvědčila, jeho odlišnost jej dovedla k definování vlastního způsobu tréninku parkouru, jež nazval pro větší volnost Freerunning. Sebastiena můžete spatřit ve filmu Casino Royale. Yamakasi je dnes skupina zakládajících členů a mnoha dalších lektorů tzv. 2. a 3. generace Yamakasi. Název pochází z jazyka Lingala „ya makásí“ znamenající silné tělo, silný duch, silný člověk. Yamakasi inspirováni východní kulturou, bojovým uměním, též osobami jako Bruce Lee, Jackie Chan měli také svůj pohled na to, jak by měla tato disciplína vypadat. Neshodné názory se později staly důvodem rozkolu mezi Davidem, Sebastienem a Yamakasi. Tyto Disciplíny mají blíže k východnímu Kungfu nebo Shaolinu, více než ke sportu či gymnastice. Dnes je toto ještě více zkreslené zásahem FIGu Federation Internationale de Gymnastique. Která oficialně převzala Parkour a rozdělila jeho komunitu na dva tábory. Ve svých lekcích se účastníci budou věnovat svému rozvoji v intenzitě jaká jim bude vyhovovat. Budeme však klást důraz na hodnoty těchto disciplín, fyzickou přípravu nutnou pro zvládnutí pokročilých technik. Účastníci se naučí provádět základní, později i pokročilé techniky, zvýší své fyzické schopnosti. Na tréninku na vás nebo vaše děti budou dohlížet vždy lektor a asistent. Užíváme pravidla „škola hrou“. Odkazy na dokumenty a filmy: Dokument: Jump london s Sébastien Foucan https://www.youtube.com/watch?v=l8fSXGP9wvQ Dokument: Yamakasi https://www.youtube.com/watch?v=0GyxTe9W_yI Film: Yamakasi 2 velká výzva https://www.youtube.com/watch?v=zIYPy8MR0xc&t=1316s

Plastikoví modeláři

ST 16:00-18:30

Věk 8-18

1 150 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Poslední místo!

Jsi nadšený modelář? Pak jsou pro tebe „Plastikoví modeláři“ to pravé. V tomto kroužku si můžeš vyzkoušet stavbu plastikových modelů letadel, aut, bojové techniky, panoramat. Modely budeme stavět ze stavebnic nebo podle plánků. Dozvíme se i něco z historie letectví a budeme se účastnit soutěží. Pokud tě baví modely a vše kolem nich, přidej se k nám.

Počítačové sítě a systémy

ČT 17:00-19:00

Věk 10-16

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Počítačové sítě a systémy: Pronikněte do tajů počítačových sítí a systémů. Vhodné pro pokročilé uživatele PC, kteří se chtějí dozvědět nové informace nad rámec běžného uživatele. Studenti se seznámí s teoretickými aspekty popisu chování, metodikou modelování chování, návrhem, ověřováním návrhů a testováním počítačových systémů a sítí, naučí se syntéze a analýze základních funkčních jednotek počítačů a číslicových zařízení.

Poslušný pejsek

ÚT 15:00-16:30

Věk 8-18

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

„Poslušný pejsek“ je určen pro děti od 8 let, které mají svého pejska, chtějí ho naučit poslušnosti a mít ho dobře ovladatelného. V jeden a půl hodinové lekci probíhající 1x týdně se budou děti se psem věnovat základním povelům poslušnosti jako je přivolání, pozice sedni, lehni, vstaň, chůze u nohy na vodítku i bez, odložení a mnoha dalším dovednostem. Lekce je rozdělena na dvě části. V první části děti předvedou, co pejsek umí a co jej naučily, důraz je kladen na přesné provedení cviků a zvyšuje se obtížnost. Pracuje se individuálně i ve skupince. Druhá část je věnována teorii, novým cvikům a dovednostem. Děti se naučí pejska správně motivovat, prohloubí si znalosti o psech, chovu, výstavách a psích sportech. Rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace a samostatná práce.

Psí tlapky

ST 14:30-17:00

Věk 10-18

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Zájmový útvar „Psí tlapky“, který probíhá 1x týdně je určen dětem od 10 let, které nemohou mít doma pejska, ale chtějí si o nich rozšířit své znalosti či se naučit něco nového. Budou mít možnost navštěvovat psí útulek Max v Prostřední Suché, kde budou chodit venčit pejsky a pomáhat s jejich péčí. Děti se schází s vedoucím na autobusové zastávce u obchodního domu Elán, po dopravě autobusem dojdou do útulku, kde si po dohodě s vedoucím a doporučením pracovníka útulku, vyberou pejsky na venčení. S pejsky pak absolvují vycházku do blízkého okolí. Každý pejsek je jiný a vyžaduje odlišnou péči a přístup. Děti tak získají spoustu zkušeností. S pomocí dobrot pro pejsky, je podle instrukcí vedoucího můžou naučit nějakým základním povelům, pečovat o jejich srst, pohrát a pomazlit se s nimi. Pro děti je velmi přínosná práce s živým tvorem, učí se být trpěliví, důslední a zodpovědní. Po odevzdání pejsků se vrací zpět autobusem. Rozchod a předání dětí probíhá po dojezdu na autobusové zastávce.

Reload začátečníci

ČT 14:45-16:45

Věk 7-10

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Reload začátečníci: Veškeré počítačové základy HW a SW. Pro ty, co chtějí počítačům rozumět, ovládat programy a vědět jak počítač funguje. Tento kroužek je určen pro děti začínající na počítači. Hlavní je, aby si doma dokázal vše na počítači udělat sám a už ti nic nepřekáželo ve tvé práci nebo hraní. Nakousneme i část programování a tvorby webových stránek nebo modelování.

Správná holka

ÚT 15:00-16:30

Věk 7-12

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Jsi "Správná holka", která si chce vyzkoušet vše, co každá princezna má umět? Přijď mezi nás a vyzkoušej si různé aktivity jako vyrábění z různých materiálů, malování, kreslení, tanec, pohybové hry a soutěže, keramickou tvorbu, výlety do přírody, vše pro dívčí duši.

Stolní tenis

ÚT 16:00-17:00

Věk 7-15

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Stolní tenis: Kroužek je určený pro neregistrované hráče a sportovní nadšence každého věku. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také se děti hravou formou naučí základy stolního tenisu a seznámí se s pravidly, které následně uvedou do praxe. Lekce tedy obsahují nácvik základních pravidel stolního tenisu, rozvoj herních dovedností, nácvik čtyřhry i dvojhry, taktika, zdokonalování a technika úderů.

Taekwon-do I

ST 16:25-17:25

Věk 8-10

700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Taekwon-do I.: Výuka bojového umění Teakwon-do I. je určená pro holky a kluky od 8-10 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také děti zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem bojových „sestav“. Lekce obsahuji stretchingová cvičení, úpolová cvičení a hry, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy a spoustu dalších činností.

Taekwon-do II

ST 17:30-19:00

Věk 11-17

750 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední 2 místa

Taekwon-do II.: Výuka bojového umění Teakwon-do II. je určená pro holky a kluky od 11-17 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také děti zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem bojových „sestav“. Lekce obsahuji stretchingová cvičení, úpolová cvičení a hry, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy a spoustu dalších činností.

Taekwondo MK

ČT 17:00-19:00

Věk 6-15

800 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Přijímáme náhradníky

Taekwondo MK: Pokud se chceš naučit bránit, pak je toto bojové umění právě pro tebe to pravé. Proto nabízíme na středisku M. Kudeříkové kroužek Taekwonda! Taekwondo (태권도 – tchäkwŏndo) je korejské umění sebeobrany. Název se skládá ze tří částí. Znak tchä (태 / 跆) znamená kopat, kwon (권 / 拳) znamená pěst a do (도 / 道) znamená cesta. Taekwondo se skládá ze základních pohybů, (vzorů (틀 – tchŭl), souboje (맞서기 – matsŏgi), sebeobrany (호신술 – hošinsul) a tréninku (단련 – talljŏn). Přestože předlohou pro taekwondo bylo karate, základní principy taekwonda jsou od ostatních bojových umění odlišné.

Tvorba PC her

ÚT 14:45-16:45

Věk 7-12

820 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Tvorba PC her: Chceš se naučit tvořit vlastní počítačové hry? Tak tenhle kroužek je právě pro tebe. Nakresli si postavičku a nauč se jí rozpohybovat nebo dělat co se ti zlíbí. Pracujeme v programech, jako jsou Scratch, Roblox, případně dalších náročnějších programech, podle toho jak ti to půjde.

Tvořílkové

PO 16:00-17:30

Věk 6-9

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

Také rádi kreslíte, malujete, tvoříte výrobky s různých materiálů? Tak jsi našel kroužek Tvořílkové určený právě pro tebe! Přijď mezi nás a vyzdob si pokojíček tvými originálními pracemi.

Up&Down Elite

PO 18:15-19:15

Věk 19-99

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Up&Down ELITE: Taneční lekce pro dospělé ve věku od 25 let, určené všem nadšeným tanečníkům, maminkám a tatínkům, kteří nechtějí zůstat jen u podpory svých malých tanečníků, ale rádi se do světa tance pustí naplno s námi. Lekce jsou zaměřeny na základní kroky street dance, vnímání rytmu, kondiční taneční bloky, kardio cvičení, rozvoj flexibility, celkové posílení pohybového aparátu, cvičení na bosu apod. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&down JUNIORS začátečníci

ÚT 15:30-17:00, ČT 15:30-17:00

Věk 12-15

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Up&Down JUNIORS – začátečníci: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určen pro začínající a mírně pokročilé děti ve věku od 12 do 15 let. Lekce jsou především věnované tanečním stylům street dance, hip hop, house, dancehall, krump aj. Děti, které navštěvují tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&down KIDS - pokročilí

ÚT 14:30-16:00, ČT 15:00-16:30

Věk 7-11

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Poslední místo!

Up&Down KIDS – pokročilí: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určen pro tanečně pokročilé děti ve věku od 7 do 11 let. Lekce jsou především věnované tanečním stylům street dance, hip hop, old school, hype, house aj. Děti, které navštěvují tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. Součástí je i příprava na taneční soutěže, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&down KIDS - začátečníci

PO 15:00-16:30, ST 15:00-16:30

Věk 7-11

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Up&Down KIDS – začátečníci: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, určený novým, začínajícím a mírně pokročilým dětem ve věku od 7 do 11 let. Lekce jsou zaměřené na vnímání rytmu a prostoru, jsou věnované úplným základům streetových a hiphopových tanečních stylů. Děti, které navštěvují tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&down MINI

PO 16:45-17:45, ST 16:45-17:45

Věk 4-6

750 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Up&Down MINI: Taneční přípravka pro ty nejmenší děti ve věku od 4 do 6 let. Lekce jsou především věnované základním krokům hip-hopu, vnímání rytmu a nejjednodušším stylům street dance. Děti, které navštěvují tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici a v neposlední řadě si také udržují kladný vztah k hudbě a tanci. V případě zájmu a po domluvě s rodiči, lze s dětmi nacvičit soutěžní choreografii a prezentovat se tak na soutěžích, které mají mimo jiné za cíl děti motivovat ve výkonu. Děti také čeká vystoupení na pololetní a závěrečné akademii pro rodiče a prarodiče, ale také vystoupení na různých akcích. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Up&down UNITE

ST 17:30-19:00, PO 17:30-19:00

Věk 12-18

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Volno

Up&Down UNITE: Moderní taneční kroužek pro dívky i chlapce, vhodný pro tanečně pokročilé děti a mládež ve věku od 12 a více let s předchozí taneční zkušeností. Lekce jsou věnované všem tanečním stylům street dance - hip hop, house, dancehall, krump, contemporary, poppin, newjack swing, new style, waack aj. Součástí je i příprava na taneční soutěže a vystoupení, individuální příprava tanečníků (duo, sólo) a rozvoj freestylu a taneční improvizace. Děti a mládež, která navštěvuje tento kroužek, smysluplně tráví volný čas a utužuje sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšuje svou tělesnou kondici a v neposlední řadě si také udržuje kladný vztah k hudbě a tanci. Přihlas se a staň se členem rodiny taneční skupiny Up&Down, se kterou zažiješ spoustu zábavy a také poznáš skvělé přátelé.

Vařílkové

ČT 15:00-17:00

Věk 6-15

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

„Vařílkové“ je kroužek určený pro všechny holky a kluky, kteří chtějí vařit s fantazií. V kroužku se naučíme základy zpracování potravin, zacházení s kuchyňskými pomůckami, mytí, uklízení nádobí a obsluze spotřebičů. Společně si připravíme dobrůtky teplé i studené kuchyně a poté to vše ochutnáme a zhodnotíme.

Veselé cvičení

ST 15:00-16:00

Věk 6-12

600 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

V kroužku Veselé cvičení si najdeš nové kamarády, zažijete spolu legraci při pohybových hrách, soutěžích ale také si protáhnete a posílíte svaly posilovacím cvičením s malými i velkými rehabilitačními míči či gumou.

Veselé pokusy

PO 14:30-15:30

Věk 7-10

900 Kč / rok

středisko M. Kudeříkové

Volno

V kroužku „Veselé pokusy“ si společně vyzkoušíme a vybádáme jednoduché pokusy. Víš, jak například můžeme udělat DUHU nebo GEJZÍR? Toto vše a mnohem více si vybádáme, otestujeme a zažijeme spolu spoustu legrace. A co k tomu budeme potřebovat? Běžně dostupné suroviny, které najdeš v domácnosti.

Voříšci

PO 17:00-19:00

Věk 10-18

800 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Zájmový útvar „Voříšci“ je určen dětem a mládeži ve věku 10 - 18 let, kteří jsou majiteli pejska a chtěli by svého psího kamaráda naučit novým kouskům, poslušnosti a také si prohloubit znalosti o psech. Děti se naučí s pejskem nové dovednosti, zaměstnají je různými hlavolamy a posílí jejich svaly na různých balančních podložkách a také různým cvičením. To vše se jim může hodit pro zpestření volného času stráveného se psem a taky je to základ pro další psí sporty jako je agility, dogfrisbee, obedience, dogdancing apod. Lekce je rozdělena na několik částí, ve kterých si budou zdokonalovat cviky a triky, které pejsek umí a učit se novým, budou pracovat individuálně i ve skupině. Děti se naučí svého psa motivovat tak, aby získali jeho pozornost, která je pro toto cvičení důležitá. Pro děti je velmi přínosná práce s živým tvorem, naučí se tak být trpěliví, důslední a zodpovědní, rozvíjí se u nich jemná motorika, komunikace a samostatná práce.

Základy sebeobrany

ST 15:20-16:20

Věk 9-15

700 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Přijímáme náhradníky

Základy sebeobrany: Sportovně zaměřený kroužek pro kluky a holky ve věku od 9 do 15 let. Děti, které navštěvuji tento kroužek, jednak smysluplně tráví volný čas a utužují sociální kontakt se svými vrstevníky, ale také zlepšují svou tělesnou kondici nácvikem prvků a chvatů, které jsou používány při sebeobraně. Lekce teda obsahují prvky základní sebeobrany použitelné v případě ohrožení, silová cvičení, vytrvalostní cvičení, rychlostní cvičení, pády, údery, úchopy, techniky karate, boxu, juda a základní gymnastiky.

Železniční modeláři

ČT 17:00-19:00

Věk 11-99

850 Kč / rok

středisko Na Nábřeží

Obsazeno

Zájmový útvar „Železniční modeláři“ je určen dětem od 11 let. Děti se naučí pracovat s nářadím, dozví se, co obnáší práce strojvůdce a vlakového kontrolora, budou tvořit, doplňovat a upravovat vlakový panel, který je součástí prostoru pro železniční modeláře. Oblíbenou součástí je také provoz a řízení vláčků. Děti se naučí práci s překližkami a balzou, správnému měření, tvorbě nákresů a řezání, smirkování, lakování, zakulacování a moření. Budou pracovat s papírem, skládat, stříhat, malovat, kreslit a lepit. Čeká je práce s doplňky, s barvami, s plastikovými součástkami, s železničními součástkami jako je čištění, údržba, správné napojení jednotlivých dílů, technika práce a návrhy vlastní dráhy železnice. Děti se naučí pracovat v kolektivu, zvýší si jemnou motoriku, estetické cítění, přesnost a smysl pro detail.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.